آخرین مطالب

مدیرعامل بانک صنعت و معدن خبر داد؛

31 هزار میلیارد ریال از سوی این بانک برای تأمین مالی صنایع اصفهان پرداخت شده است بانک و بیمه

31 هزار میلیارد ریال از سوی این بانک برای تأمین مالی صنایع اصفهان پرداخت شده است

  بزرگنمایی:

حسین مهری با اشاره به نقش بانک صنعت و معدن در تحقق شعار رونق تولید، از پرداخت 31 هزار میلیارد ریال به واحدها و طرح های صنعتی استان اصفهان خبر داد.
به گزارش خریدار به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بانک صنعت و معدن، حسین مهری رییس هیأت مدیره و مدیر عامل این بانک که روز چهارشنبه و پنجشنبه به استان اصفهان سفر کرده بود، درجمع بازرگانان، کارآفرینان وتولیدکنندگان دراتاق بازرگانی این استان با اشاره به اینکه رونق تجارت واقتصاد کشور بدون همراهی بانکها میسر نیست اظهار داشت: این بانک با حذف بروکراسی های بانکی و دست اندازهای پرداخت تسهیلات و همچنین تسهیل وثیقه گذاری، اصلاحات ساختاری، افزایش تفویض اختیار به شعب استانها برای تشخیص پرداخت تسهیلات، درصدد همکاری بیشتر با تولیدکنندگان و صنعتگران است.
حسین مهری با اشاره به نامگذاری سال با عنوان "رونق تولید" توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی اظهارداشت: یکی از پایه هایی که می تواند به تحقق این شعار کمک کند، نظام بانکی است و بانک صنعت و معدن به عنوان یک بانک تخصصی می تواند در این زمینه سرآمد باشد.
وی با بیان اینکه تحقق توسعه صنعتی و ایجاداشتغال پایدار در کشور نیازمند تأمین مالی متوازن طرح های صنعتی با توجه به قابلیتهای منطقه ای است افزود: این بانک در سال جاری گامهای بزرگی را دراین زمینه بر می دارد.
وی با تأکید بر پرداخت تسهیلات به شرکتهای دانش بنیان تأکید کرد: حرکت عالمانه، عامل رونق تولید در سال جدید خواهد بود و این حرکت به شرطی محقق می‌شود که دستورالعمل‌های متناقض کمتری در سطح اقتصاد دیده شود و دولت نیز در مسیر تسهیل تجارت و رونق شرکتهای دانش بنیان قدم بردارد.
حسین عسگری عضو هیئت مدیره بانک صنعت ومعدن نیز راهکار رونق اقتصادی، درآمدزایی و رفع مشکل بیکاری را حمایت از تولید داخل دانست و گفت: از آنجایی که رشد و توسعه اقتصادی کشور به بقای واحدهای تولیدی گره خورده است، باید به تأمین مالی بخش صنعت ومعدن کشور و تخصیص تسهیلات سرعت دهیم و حمایتهای لازم انجام شود.
حسین گلشیرازی رئیس اتاق بازرگانی اصفهان هم دراین نشست بهبود شاخص های کسب و کار استان را نیازمند همت جمعی دانست و گفت :استان اصفهان درشاخص های طرح پایش محیط کسب کار جزء چهار استان آخر کشور است که مؤلفه آن تأمین مالی توسط شبکه بانکی بود و این به این معنی است که سهم صنعتگران در سرمایه گذاری بالاست.
در این تفاهمنامه آمده است: اتاق بازرگانی اصفهان به نمایندگی از کلیه فعالان اقتصادی و مردم شهید پرور این استان مراتب تقدیر خود را در حمایت این بانک برای گشایش ال سی پروژه قطار سریع السیر اصفهان – تهران اعلام نموده است. 
براساس این تفاهمنامه با توجه به افزایش نهاده های تولید مجموع اعتبارات پرداختی بانک به فعالان اقتصادی نسبت به سال گذشته افزایش چشمگیری داشته است و از سوی دیگر اعضای اتاق بازرگانی اصفهان ضمن تمرکز حساب های ریالی خود در بانک صنعت و معدن به همین نسبت افزایش و اقدام نمایند. 
در این نشست تولیدکنندگان و بازرگانان به نمایندگی از دیگر واحدهای تولیدی به بیان مشکلات بر سر راه رونق تولید پرداختند و خواستارسرعت عمل در پرداخت تسهیلات، افزایش میزان تسهیلات وحذف میانگین منابع برای تعین سقف پرداخت تسهیلات شدند.
دیدار با کارکنان و رؤسای شعب بانک صنعت و معدن در استان اصفهان
حسین مهری همچنین در جمع کارکنان و مدیران سرپرستی و شعب اصفهان حضور یافته و تصریح کرد: کارآفرینان و صنعتگران فرماندهان جنگ اقتصادی هستند و همه ما به عنوان سرباز باید در خدمت آنها و حلال مشکلاتشان باشیم.
مدیرعامل بانک صنعت و معدن فلسفه تأسیس این بانک را کمک به توسعه واحدهای صنعتی و رفع موانع پیش روی آنها بیان کرد و افزود: دولت به همین منظور 60 هزار میلیارد ریال به عنوان سرمایه در اختیار این بانک قرار داده و این در حالی است که به دنبال کسب سود از طریق این بانک نیست. 
مهری در ادامه با اشاره به اینکه میزان منابع جذب شده توسط این بانک در مقایسه با تسهیلات پرداخت شده ناچیز است افزود: این نسبت حدود 10 به یک است بنابراین اتنظار داریم کارآفرینان، صنعتگران و سرمایه گذاران برای توسعه واحدهای تولیدی و رونق تولید، بخشی از گردش مالی خود را در بانک صنعت و معدن تمرکز دهند. 
وی بر حذف سختگیری های بی مورد برای ارائه تسهیلات به صنعتگران و کارآفرینان واجد صلاحیت تأکید کرد و گفت : ضمن اصلاح فرآیندها و ساده سازی کارها، اهلیت و صلاحیت متقاضی تسهیلات مورد توجه است و چنانچه فردی که اهلیت و صلاحیت لازم را دارد با ارائه طرح صنعتی خواستار تسهیلات شد، باید طرح وی را پذیرفته و در اجرای طرح مساعدت کنیم. 
مدیرعامل بانک صنعت و معدن ادامه داد: ما برای آنکه یک نفر بیکار نشود می بایست حداکثر تلاش خود را انجام دهیم و در این مسیر انجام کارهای جهادی و ریسک پذیری از شاخص های مهم به منظور تحقق اهداف خواهد بود.
بازدید از شرکت صنایع شیمیایی ایران و رونمایی از طرح جدید این شرکت
مدیر عامل بانک صنعت و معدن در دومین روز از سفر کاری خود از شرکت صنایع شیمیایی ایران بازدید کرد که در جریان این بازدید از 210 عدد شیرآلات صنعتی مقاوم به اسید فلوئوریک که توسط کارشناسان این شرکت بازسازی شده است، رو نمایی شد. 
به گفته مسئولان شرکت صنایع شیمیایی ایران بازسازی این تجهیزات، 2 میلیون دلار صرفه جویی ارزی برای کشورمان در پی داشته است.
سایر بازدیدها از واحدهای تولیدی استان اصفهان
رییس هیأت مدیره بانک صنعت و معدن همچنین در دومین روز این سفر کاری از مجموعه صنعتی انتخاب ( اسنوا ) تولید کننده لوازم خانگی بازدید کرد و از نزدیک در جریان مسائل مرتبط با این صنعت قرار گرفت.
وی سپس با حضور در شهرهای زواره، آران و بیدگل و اردستان از طرح های در دست اجرای فولاد کویر زواره، مقوا سازی کویر، ریسندگی مهباد میلان بازدید کرد و در جریان پیشرفت فیزیکی این طرح ها قرار گرفت و در گفت وگو با مدیرعامل و مجریان این طرح ها به اتفاق معاونان خود، راهکارهای لازم برای حمایت مالی از پروژه های یاد شده و بهره برداری هرچه سریعتر این طرح ها را مورد بررسی قرار داد. 
مهری همچنین با حضور در شرکت فولاد کویر آران و بیدگل ضمن آشنایی با فعالیت این مجموعه صنعتی و تولیدات آن در نشستی با مدیران این مجموعه خواستار همکاری متقابل بانک صنعت و معدن و شرکت یاد شده برای اجرای طرح های توسعه ای این شرکت شد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

آخرین اخبار

افتتاح شعبه جدید بیمه پارسیان در پایانه بیهقی

بیمه دانا در نمایشگاه فاینکس 2019 بیمه‌نامه صادر می‌کند

تولید در سایپا رونق گرفته است

نخستین کمیته معماری ارزیابی پروژه‌ها در سال 98 برگزار شد

شعب ویژه بانکداری شرکتی در بانک مسکن افزایش پیدا می کند

تنوع محصولات بانک سینا برای مشتریان حقوقی

نکات رئیس کل بانک مرکزی بعد از لغو معافیت های تحریم نفت ایران

تداوم اقدامات بانک مرکزی موجب ثبات بیشتر اقتصاد کشور می شود

«وبصادر» در مسیر سوددهی

سهام بانک صادرات ایران رشد قابل توجهی خواهد داشت

سیستم نظارتی بانک ملی ایران به بالاترین میزان کارایی رسیده است

حمایت ویژه بانک ملی ایران از خوداشتغالی و مشاغل خانگی در سال 97

راه‌اندازی سامانه جامع بانکی مبتنی بر دانش بومی و ملی «امید» در بانک سپه

همراه اول حامی ویژه سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب

مرکز عملیات امنیت شبکه و اطلاعات شرکت پالایش نفت اصفهان در مدار سرویس قرار گرفت

حضور ذوب آهن اصفهان در نمایشگاه تخصصی صنعت ساختمان بغداد

فولاد مبارکه اقدامات مداوم و مؤثری برای حفظ محیط‌زیست انجام داده است

تأکید بر اهمیت اطلاع‌رسانی صحیح و به‌موقع

اولویت تخصیص ارز برای تامین مواد اولیه

انضباط مالی محور اعتماد بانکها به واحدهای تولیدی

تجدید میثاق مدیران و کارکنان بانک توسعه تعاون با آرمان‌های امام خمینی ( ره )

بانک توسعه تعاون با کاهش هزینه عملیاتی به متوسط کارآیی و اثربخشی مطلوب سازمانی دست‌یافته است

بانک سامان 1.200.000.000 تومان جایزه پرداخت می‌کند

ارایه محصولات و خدمات متمایز و ویژه بانک پارسیان در فاینکس 2019

نرخ حق الوکاله بانک ایران زمین در سال 98 اعلام شد

افتتاح 450 طرح اشتغالزایی در خراسان رضوی

رییس کل بیمه مرکزی ج.ا.ا از غرفه شرکت بیمه میهن بازدید کرد

حضور فعال بیمه دانا در نمایشگاه بین‌المللی بورس، بانک و بیمه

راستی آزمائی صورتهای مالی بیمه معلم با اجرای استاندارد IFRS

کارگاه مشترک آموزشی بیمه البرز و بیمه مرکزی

ابراز رضایت رئیس کل بیمه مرکزی از محصولات بیمه نوین

توزیع کمک‌های بانک‌پاسارگاد در مناطق سیل‌زده استان گلستان

بیمه پارسیان در دوازدهمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمه حضوری فعال دارد

مشارک فعال کارکنان بیمه پارسیان در کمپین کمک های نقدی به هموطنان سیل زده

امنیت سرمایه‌گذاری در کشور بر عهده صنعت بیمه است

آخرین وضعیت همکاری‌های بانکی با کنلون بانک چین

اجرای عملیات بازار باز به منظور اجرای سیاست‌های پولی کشور

لزوم تامین مالی بنگاه های بزرگ اقتصادی از طریق بازار سرمایه

رویداد ارائه به سرمایه‌گذار (TrigUp Day) توسط شتابدهنده تریگ‌آپ

توجه ویژه بانک صنعت و معدن به رونق تولید در سال جاری

تامین مالی دو هزار بنگاه اقتصادی با تسهیلات بانک ملی ایران در سال 97

«نقدینگی» و درس همبستگی مردمی در سیل

بانک صادرات ایران سال ٩٨ قطعاً سودآور است

بانک صادرات ایران املاک مازاد خود را به ارزش 5 هزار و 677 میلیارد ریال فروخت

پرداخت تسهیلات اعتباری 95000میلیارد ریالی طی سال گذشته

برآیندهدایت منابع به سمت تولید واقعی منتج به ایجاد اشتغال است

اهدای کمک نقدی بانک رفاه برای تجهیز بیمارستان لبافی نژاد

تسهیل خدمات بانکی برای مشتریان حقوقی با نت بانک شرکتی

دورخیز بانک صادرات ایران برای «جهش بزرگ»

کسب رتبه یک توانگری شرکت بیمه "ما" از بیمه مرکزی ج.ا.ا